Affiliate TR

Tam Versiyon: Shopify İş Ortaklık Programı - Bayilik Affiliate
Şu anda tam olmayan bir versiyonun içeriğine bakıyorsunuz. Tam versiyon'a bakınız.
Sizlere dünyanın en büyük ve en çok tercih edilen alışveriş altyapısı sistemi Shopify hakkında bilgi verelim. E-ticaret veya bunlarla ilgilenen herkes mutlaka Shopify'ı duymuştur. Shopify internet ve mobil uygulamalar üzerinde alışveriş altyapısı kurulmasını sağlayan bir sistemdir. Bu sistem ile birlikte sıfırdan çok kolay bir şekilde alışveriş sitesi kurabilir ve ürününüzü satabilirsiniz. Site görünümünün teması, ödeme yöntemleri, ürünlerinizi yükleme ve kategorize etme gibi işlemler oldukça basittir. Kod bilmenizi gerektirmez ve size mükemmel kolaylık sağlar. Eğer alışveriş sitesi kurmak istiyorsanız gerçekten düşünebilirsiniz. Lakin biz şimid Shopify İş Ortaklık Programı - Bayilik Affiliate hakkında bilgi vereceğiz. Alışveriş sitesi kurmak ve ürün satmak isteyen kişileri Shopify kullanmaya yönlendirerek siz de kazanç sağlayabilirsiniz. Üstelik bir çok olumlu noktası ve kullanım alanı sunuyor.

Shopify İş Ortaklık Programı - Bayilik Affiliate

Kendi sitelerinde yayınlanan bilgi için;

"Shopify Partner Program, e-ticaret web sitelerini, temaları ve uygulamaları oluşturmak için Shopify platformunu kullanan çeşitli tasarımcılar, geliştiriciler, pazarlamacılar ve satış ortaklarından oluşan bir gruptur. İşletmelerini büyütmek ve devamlı aylık gelir elde etmek için iş ortaklarımıza üç harika yöntem sunuyoruz:

-Müşterileri Shopify'a yönlendirin
-E-ticaret temaları oluşturun ve Shopify Tema Mağazası'nda yayınlayın
-Shopify uygulamaları oluşturun ve Shopify App Store'da yayınlayın

Müşterileriniz, her yerde, güvenli ve hatasız bir şekilde satış yapmalarına izin veren çok kanallı platformumuza bayılır. Shopify, müşterinizin aradığı şeyi tam olarak sunmanıza yardımcı olmak için mağaza vitrinini tamamen özelleştirmenizi sağlar. Dünya çapında üzerinde satıcı Shopify tarafından destekleniyor ve bunların birçoğu mağazalarını oluşturup özelleştirmek için yardım arıyor."


Gördüğünüz gibi 3 farklı yöntem ile Shopify üzerinden para kazanabilirsiniz. Sadece müşteri yönlendirmek zorunda değilsiniz. Eğer kod yazıyor ve site temaları yapıyorsanız bir alışveriş teması kurarak panel üzerinde yayınlayabilir ve satıldıkça para kazanabilirsiniz. Eğer IOS ve Android uygulaması yapıyorsanız aynı şekilde uygulama mağazasında yayınlayarak da para kazanabilirsiniz. Her şekilde kazanç sağlamanız mümkün olacaktır.

Shopify İş Ortaklık Programı Komisyon Oranları

Shopify iş ortaklık programına katıldığınız zaman seçtiğiniz sisteme göre komisyon oranı da değişmekte. Yani bir müşteri yönlendirdiğiniz zaman alacağınız komisyon oranı ile sitede tema yayınlayıp satmanız farklı komisyonlara sahip. Buna göre;

Müşteri Yönlendirme; Müşterinin ödediği ilk 2 aylık ücretin tamamı sizin oluyor. Eğer müşteri Plus paketi seçerse sizlere tek seferlik 2.000$ tutarında bir ödeme yapılıyor. 

Mobil Uygulamalar; Tek seferlik satış fiyatından veya yinelenen abonelik ücretlerinden elde edilen toplam gelirin %80'i ile Shopify App Store üzerinden yapılan tüm uygulama satın alımları veya yükseltmeleri.

Tema Geliştirme : Bu kategoride 2 seçenek mevcut. Site kuruyorsanız bilirsiniz. ZAman zaman sitede hatalar oluşur veya müşterilerin bazı istekleri olur. Burada da Shopify bunu dikkate alıyor. Sizin satış sonrası destek verip vermemize göre bir komisyon oranı belirliyor.

Seçenek 1: Bu seçenek belirlenirse, tüm hata düzeltmelerinin yanı sıra satıcının temayla ilgili sorularının yanıtlanması da iş ortağının sorumluluğundadır. Tema, kişisel bir kanal (örneğin, şirket web sitesi) üzerinden satılabilir ancak açık pazaryerlerinde satılamaz.

Seçenek 2: Bu seçenek belirlenirse, tüm hata düzeltmeleri iş ortağının sorumluluğundadır. Ancak Shopify, temayla ilgili destek sorularına yanıt vermeye yardımcı olur. Tema diğer kanallar üzerinden satılamaz.

Gördüğünüz gibi 3 farklı seçeneğiniz var. Eğer yazılımcı iseniz farklı değilseniz yine farklı bir kazanç sistemi sizleri bekliyor. Gerçekten oldukça güzel ve yaratıcı. Bu şekilde hayat boyu pasif kazanç sağlayabilirsiniz.

Daha fazla bilgi almak isterseniz;  https://help.shopify.com/tr/partners/about